Zaloguj

Zaloguj się (Członkowie WChP)

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

2022.09.05 - European Bike Week, Faaker See

Kolejny rok kultowego, europejskiego zlotu Harley-Davidson. I znowu tam byliśmy. Ekipy nasze rozlokowane były w Villach oraz Ledenitzen. Nie przeszkadzało nam to w żadnym wypadku, by razem spędzać czas :-). Od lat przyjażdząmy znacznie wcześnie tj już w poniedziałek-wtorek.  Dzięki temu jest czas na zwiedzenie zlotu (głównego i w Arneitz),  dealera w Klagenfurcie  oraz  obejrzenie harleyków w Welden... Jest też przede wszystkim czas na wycieczki - w tym roku znowu pięknie prowadzone przez Jolę i Mattiego z Bielefeld. Stałym punktem programu są jak zwykle Włochy i pyszne prosciutto. W tym roku  ze względu na deszcze w drugiej części tygodnia udało się zaliczyć tylko Słowenię. Oprócz tego - żeberka w Villach i dealera w Klagenfurcie. Nowością był po raz pierwszy zrobiony klubowy grill... Chyba włączymy go do obowiązkowych punktów każdego wyjazdu do Faaker See :-).
Jak zwykle noclegi trzeba rezeerwować na rok wcześniej - najlepiej przed wyjazdem z Faaker See :-).
Aha!  W tym roku na jedną noc dołączyła jeszcze wracająca z tygodniowego pobytu w Toskanii nasza kolejna ekipa... Niestety minęliśmy się. Pogadamy zatem o przebytych  imprezach na zebraniu :-).

A jak tam zlot ? Piszą, że było 50000 motorów.  Przez tydzień pewnie tak. Daleko jeszcze do tłumów sprzed lat, ale powoli po pandemii impreza wraca do formy. Trasy jak zwykle są wspaniałe. Ceny - jak wszędzie - poszły w górę. Dalej jednak jest to impreza MUST BE w kalendarzu każdego europejskiego harleyowca, jeżeli tylko może tam się wybrać . My - polecamy.