Zaloguj

Zaloguj się (Członkowie WChP)

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

2013.10.15 - Wizyta w SP im.C.K.Norwida w Zakręcie

Tak się dobrze złożyło w tym roku, że z okazji Dnia Nauczyciela postanowilismy zaprzyjaźnionej z Klubem szkole podstawowej we wsi Zakręt sprezentować coś, co by przydało się dzieciom, a nauczycielom ułatwiło pracę. Po konsultacjach  padło na tablice interaktywną.
Szkoła miała do tej pory dwie takie tablice, dzięki którym dzieciaki chętniej przyswajają wiedzę. Kupilismy więc zestaw multimedialny i w ustalonym terminie podjechalismy do szkoły na typową akademię . Tablica szczęśliwie dojechała, więc odbyło się symboliczne przekazanie. Montażu dokona na dniach wyspecjalizowana firma. Dodatkowo w czasie akademii wysłuchaliśmy recitalu chóru szkolnego. Wogóle przypomniały nam się zamierzchłe czasy . ;-)

Po akademii poprosiliśmy o demonstrację działania jednej z funkcjonujących już w szkole tablic. Grzecznie zasiedliśmy w ławkach i oglądaliśmy działanie systemu.. Generalnie na kolana nas nie powaliło, ale to zawsze krok w kierunku uatrakcyjnienia zajęć lekcyjnych.  Najkrócej mówiąc : obraz z komputera rzucany jest na ekran dotykowy, tzn. można na nim pisac i wciskać  w zalezności od programu przyciski, zaznaczac elementy itd. Edytowany w czasie rzeczywistym obraz może byc zapisywany na komputerze , a potem rozsyłany np. emailem do dzieci. Czy to oznacza, ze niedługo nie będą robiły notatek ? Okaże się...
W rewanżu od dzieci otrzymaliśmy dwie prace plastyczne, które zawiezione zostały do Liberatora, gdzie bedą swiadczyły o naszej wizycie.
Trzeba dbać o dzieciaki.